Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Визначте рівень знань,який отримують учні в нашій школі

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Дата: 28 червня 2022 о 07:44

Процедура та правила оцінювання управлінської діяльності керівного складу закладу освіти визначені на основі положень наказу Міністерства освіти і науки України від 09.01.2019 № 17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти» з врахуванням Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 1473 від 20.12.2011 року, наказом МОН № 1135 від 08.08.2013 року.

Вимоги до діяльності керівного складу:

Критерії оцінювання:

1

Наявність стратегії розвитку закладу та системи планування діяльності закладу (Положення про ВСЯО, план роботи на поточний рік), моніторинг виконання поставлених цілей і завдань.

У ліцеї затверджено стратегію його розвитку, спрямовану на підвищення якості освітньої діяльності.

Річне планування та відстеження його результативності здійснюються відповідно до стратегії його розвитку та з урахуванням освітньої програми.

Здійснюється самооцінювання якості освітньої діяльності на основі стратегії (політики) і процедур забезпечення якості освіти.

Плануються та здійснюються заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання ліцею.

2

Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм.

Сприяє створенню психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти та взаємну довіру.

Заклад освіти оприлюднює інформацію про свою діяльність на відкритих загальнодоступних ресурсах.

3

Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників закладу.

Формує штат закладу, залучаючи кваліфікованих педагогічних та інших працівників відповідно до штатного розпису та освітньої програми.

Керівництво закладу за допомогою системи матеріального та морального заохочення мотивує педагогічних працівників до підвищення якості освітньої діяльності, саморозвитку, здійснення інноваційної освітньої діяльності.

Сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників.

4

Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу.

Створюються умови для реалізації прав і обов’язків учасників освітнього процесу.

Управлінські рішення приймаються з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу.

Режим роботи закладу освіти та розклад занять враховують вікові особливості здобувачів освіти, відповідають їх освітнім потребам.

Створюються умови для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти.

5

Взаємодія закладу освіти з місцевою громадою.

Сприяє виявленню громадської активності та ініціативи учасників освітнього процесу, їх участі в житті місцевої громади.

Створює умови для розвитку громадського самоврядування.

6

Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності.

Заклад освіти впроваджує політику академічної доброчесності.

Керівництво закладу освіти сприяє формуванню в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції.

Формою контролю за діяльністю керівників є атестація.

Ефективність  діяльності керівника  під  час  атестації  визначається  за  критеріями:

Управлінська діяльність

• саморозвиток та самовдосконалення керівника у сфері управлінської діяльності;
  • застосування ІКТ-технологій  в освітньому процесі;
  • забезпечення якості освіти через взаємодію всіх учасників освітнього процесу;
  • позитивна оцінка компетентності керівника з боку працівників;
  • підбір кваліфікованих кадрів;
  • планування діяльності ліцею;
  • забезпечення відкритого доступу до інформації;
  • реагування на звернення;
  • дотримання законодавтва щодо недопущення випадків булінгу та цькування у закладі.

Ділові  та особистісні  якості

• цілеспрямованість та саморозвиток;
  • компетентність;
  • динамічність та самокритичність;
  • управлінська етика;
  • прогностичність та  аналітичність;
  • креативність, здатність до інноваційного пошуку;
  • здатність приймати своєчасне рішення та брати на себе відповідальність за результати діяльності.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.