Новини
Відповідно до розпорядження селищного голови від 23.05.2025 р. № 111-р, скарги мешканців селища, які проживають у будинку №8 по вулиці Казакова, щодо вандальних проявів з боку неповнолітніх (учнів шкіл) в укриттях громади, листа селищного голови від 23.05.2025 р. № 02-3/388, з метою формування безпечного освітнього середовища закладів освіти та місць загального користування, формування особистості здобувачів, їх духовно-моральних якостей та чіткої громадянської позиції шляхом утвердження поваги до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства; формування усвідомлення необхідності дотримуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України; формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками, виховання поваги до державної мови і державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, шанобливого ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища, збереження та примноження моральних, культурних, екологічних цінностей, формування здорового способу життя здобувачів освіти, заохочення здобувачів освіти до участі в спортивних заходах та змаганнях, заходах з метою їх психічного розвитку, запобігання вживанню ними алкогольних напоїв, тютюнових виробів, наркотичних засобів, психотропних речовин та інших шкідливих речовин у Смолінському ліцеї №1 проведено ряд профілактичних бесід. Відповідна робота продовжуватиметься.....
Відповідно до листа департаменту освіти і науки КОВА від 16.05.2025 №35-12/1439/0.35 "Про проведення Національного тижня безбар'єрності" та з метою реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору, з 19 по 25 травня 2025 року у Смолінському ліцеї № 1 пройшов Національний Тиждень безбар'єрності. Проведення різноманітних заходів у рамках даного Тижня даватиме можливість привернути увагу суспільства до потреби створення доступного середовища та рівних можливостей для всіх громадян, підвищення обізнаності про рішення та реформи у контексті формування безбар'єрних просторів, сервісів та інфіормації, а також сприяння розвитку культури поваги та гідності та обов'язкового вивчення та втілення Довідника безбар'єрності.
20 травня на базі Смолінського ліцею №1 був проведений фізико- математичний марафон, метою якого було підвищити інтерес до вивчення фізико-математичних дисциплін, розвинути творчі здібності учнів, кмітливість, креативність. В заході взяли участь команди з чотирьох закладів громади. Команди поринули у світ Математики та Фізики. Учні та учениці розв’язували математичні ребуси, задачі з сірниками, геометричні головоломки. Також продемонстрували знання з фізики складаючи терміни, відгадуючи за картинками фізичні прибори. Перше місце зайняла та отримала перехідний кубок команда Смолінського ліцею №2. Здобуваємо знання та розширюємо світогляд, попри все, бо математика - це цікаво! Вітаємо всіх учасників марафону!
Відповідно до листа департаменту освіти і науки КОВА від 16.05.2025 №35-12/1439/0.35 "Про проведення Національного тижня безбар'єрності" та з метою реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору, з 19 по 25 травня 2025 року у Смолінському ліцеї № 1 проходить Національний Тиждень безбар'єрності. Протягом даного Тижня у закладі були заплановані та проводяться наступні заходи:
- Єдиний урок «Життя без бар’єрів» (1-11 класи);
- Урок-бесіда "Країна без бар'єрів" (1 клас);
- Урок-бесіда "Усі ми різні, але рівні" (2 клас);
- Тренінг "Життя без звуків - відчути серцем" (3 клас);
- Виховна година "Безбар'єрність - чому це стосується кожного?" (4 клас);
- Година спілкування "Країна без бар'єрів" (5 клас);
- Урок-дискусія "Безбар'єрність - чому це стосується кожного?" (6 клас);
- Перегляд освітнього фільму "Безбар'єрна грамотність" (7 клас);
- Практичне заняття "Поглянь на світ інакше" (8-9 класи);
- Тематичний захід "Україна – Європа: думаємо глобально, діємо локально" (9 клас);
- Урок-презентація "Країна без бар'єрів" (11 клас);
- Презентація "Здорове харчування без бар'єрів" (1-11 класи);
- Інформаційний дайджест "Види безбар'єрності" (1-11 класи) тощо.
На виконання наказу начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту від 20.08.2024 року № 110 «Про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності в закладах освіти громади у 2024-2025 н.р.» та з метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу з питань безпеки життєдіяльності, підвищення рівня інформаційно-роз’яснювальної роботи з окресленого напряму в закладах освіти області, виховання поважного ставлення до здорового способу життя та гармонійного розвитку, збереження та поліпшення власного здоров’я, створення і підтримки здорових та безпечних умов життя і діяльності людини як у повсякденному житті (у побуті, під час навчання та праці тощо), так і в умовах надзвичайних ситуацій у ліцеї з 12.05.2025 по 16.05.2025 був проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Правила дорожнього руху від 0 до результативності» під час якого були проведені такі заходи:
- Гра-розмальовка «Твоя безпека в твоїх руках» (1 клас);
- Бесіда з елементами гри «Щоб по вулиці гуляти – треба правила всі знати!» (2 клас);
- Виховний захід «Будь обережним на дорозі!» (3 клас);
- Виховний захід про правила дорожнього руху «Зелений вогник» (4 клас);
- Інтерактивна гра «Здоровий спосіб життя» (5 клас);
- Виховна година «Безпека на дорозі – вибір розумних та відповідальних!» (6 клас);
- Вікторина з елементами бесіди «Безпека на дорозі – запорука життя» (7 клас);
- Практичне заняття «Мотоцикли на дорозі» (8 клас);
- Виховна година «10 основних правил для пішоходів» (9 клас);
- Виховна година «Безпека на дорозі – безпека життя!» (10 клас);
- Урок-презентація «Безпечна дорога» (11 клас) тощо.
Щороку 18 травня Україна відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Смолінський ліцей №1 також не лишився осторонь цієї трагічної події. Заступник директора з виховної роботи Єрко К.О. підготувала разом із 9-класниками тематичний захід, присвячений історії кримськотатарського народу, його традиціям і важкій історії виживання як етносу. Учні усвідомили, що радянський тоталітарний режим прагнув знищити всі сліди присутності кримських татар ‒ понад 40 років у переписах населення СРСР згадки про кримських татар були заборонені. Під час каральних операцій на півострові знищено культурні та історичні пам’ятки, змінено історичні назви місцевостей, заселено вихідців із росії та інших республік. Російська окупація призвела до великого занепаду культурного життя на півострові, знищено багато історичних та архівних документів. Лише після розпаду Радянського Союзу кримські татари почали повертатися додому – до рідного Криму. Також Катерина Олександрівна наголосила на тому, що сьогодні кримськотатарський народ знову не може почуватися вдома на своїй рідній землі. З початком окупації росією Кримського півострова у 2014 році історія повторюється. Тисячі кримських татар змушені були знову покинути рідні домівки. Всі ці роки російська окупаційна влада кидає за грати, катує, проводить репресивну політику залякування, безслідного зникнення кримських татар, порушення громадянських, політичних і культурних прав.
Свято народного українського одягу щорічно проводиться у третій четвер травня. Святкують його не тільки в Україні, а по всьому світі - як серед української діаспори, так і серед іноземців. В 2025 році свято настає 15 травня. День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять. День вишиванки – урочиста подія для кожного українця. Взяти участь у святкуванні Дня вишванки просто – одягніть вишиванку на роботу чи навчання. Зважаючи на це, у Смолінському ліцеї №1 педагогами були проведені ряд заходів, адже вишиванка – символ здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, національної гордості, порядності, чесності, любові, святковості; оберіг. Вона символ українця і України. Народ ставився до вишиванки як до святині. Такі сорочки передавали з покоління в покоління, з роду в рід, берегли як реліквії. Слава Україні! Героям слава!
Від 2014 року Україна веде справедливу війну за збереження незалежності, за право на вільний європейський та євроатлантичний вибір, за суверенітет і територіальну цілісність. До 24 лютого 2022 року основні воєнні дії не виходили за межі сходу нашої країни. Протягом восьми років Збройні сили України разом із добровольчими формуваннями, волонтерами ефективно стримували збройну агресію РФ, звільнивши більшість захоплених нею на той час територій. 24 лютого 2022 року Росія розв’язала відкриту повномасштабну війну проти України. Ця війна принесла загрозу миру і безпеці європейського континенту, призвела до порушення стабільності та рівноваги в глобальному вимірі. А для нас війна має екзистенційний характер – вона на виживання. Бо російський загарбник на тимчасово окупованих територіях в усій повноті реалізує геноцид Українського народу – знищує нашу культуру, літературу, мобілізує українське населення, кидаючи у бій проти своїх. Війна загартувала й згуртувала нас. Нині нас об’єднує пам’ять про загиблих, спільний біль і спільна відповідальність, прагнення помститися за всіх убитих та закатованих рашистами. Щоб вижити, у нас є лише один вихід – перемога. У найважчі часи нашої історії українці об’єднувалися для відсічі ворогові, масово ставали на захист рідної землі. Наша готовність до спротиву є вирішальною запорукою перемоги.
Відповідно до наказу № 72 "Про проведення Місячника захисних споруд" у Смолінському ліцеї №1 пройшло ряд заходів, які передбачали оновлення інструментів, покажчиків, додаткове облаштування та перевірку якості облаштування найпростіших укриттів закладу. А саме:
Чорнобильська катастрофа - це трагедія, яка залишила глибокий слід в історії, екології, науці й долях тисяч людей. Минуло вже 39 років з моменту вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС, але її наслідки досі відлунюють у сучасному світі. Зважаючи на це, вчитель хімії та біології Міліщук Світлана Анатоліївна для учнів 10-11-х класів провела годину пам'яті "Чорнобиль - забути чи пам'ятати". Під час заходу учні переглянули презентацію про Чорнобильську трагедію, обговорили причини та наслідки екологічної катастрофи, воєнну ситуацію, яка сьогодні може загрожувати людству. Здобувачі освіти вшанували пам'ять учасників ліквідації аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання. Низький уклін та вдячність усім тим, хто ризикував своїм життям заради інших.....
На виконання наказу начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту від 20.08.2024 року № 110 «Про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності в закладах освіти громади у 2024-2025 н.р.» та з метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу з питань безпеки життєдіяльності, підвищення рівня інформаційно-роз’яснювальної роботи з окресленого напряму в закладах освіти області, виховання поважного ставлення до здорового способу життя та гармонійного розвитку, збереження та поліпшення власного здоров’я, створення і підтримки здорових та безпечних умов життя і діяльності людини як у повсякденному житті (у побуті, під час навчання та праці тощо), так і в умовах надзвичайних ситуацій в ліцеї з 14.04.2025 по 18.04.2025 був проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Безпекові норми: вивчаємо, плануємо, реалізуємо» (безпека учасників освітнього процесу та організація безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану)», під час якого були проведені такі заходи:
- Бесіда «Захисти своє життя. Безпека понад усе», 1 клас;
- Бесіда з елементами гри «Бережися небезпек», 2 клас;
- Виховна година «Ризики і небезпеки», 3 клас;
- Квест-гра «Правила безпеки добре знай, сам собі допомагай!», 4 клас;
- Година спілкування «Безпека понад усе», 6 клас;
- Виховна година «Не переступи межу», 7 клас;
- Година спілкування «Нові ризики воєнного часу», 8 клас;
- Брейн-ринг «Наша безпека», 10 клас;
- Тренінгове заняття «Не панікуй, реагуй!», 11 клас;
- Оформлено тематичний інформаційний стенд «Безпекові норми: вивчаємо, плануємо, реалізовуємо»;
- Проведено День цивільного захисту тощо.
Класний керівник 1-го класу Смолінського ліцею №1 Гаєвська Олена Василівна разом із батьками та дітьми свого класу стали учасниками проєкту "ОДМ" (Освіта. Діти. Майбутнє). Що включає в себе "ОДМ" (Освіта. Діти. Майбутнє)? Це комплексний продукт, який надає учням все необхідне для сучасного інноваційного навчання завдяки інтерактивним завданням, індивідуальному підходу та новітнім методам. Разом із цим проєктом Смолінський ліцей №1 прагне зробити освітній процес ще цікавішим та ефективнішим. Отож, уперед до успіху!
В рамках Місячника захисних споруд працівниками Смолінського ліцею №1 було проведено ряд заходів з облаштування та оновлення матеріальної бази найпростіших укриттів.
На виконання листа від 14.03.2025 року № 168 «Про проведення форумів», адміністрацією та працівниками Смолінського ліцею №1 було проведено ряд заходів щодо обізнаності в культурі здорового харчування із залученням батьків.
Сьогодні, 9-го квітня 2025 року, згідно навчального плану роботи ліцею на 2024-2025 навчальний рік, учителем технологій Стець Світланою Валентинівною був проведений відкритий урок у 7-му класі на тему "Салатна зелень на підвіконні". Здобувачі освіти дізналися, що таке мікрогрін та чим він корисний, а саме: це своєрідний концентрат вітамінів та мікроелементів. Чим менший розмір зелені, тим більше в ній корисних речовин. Найбільше їх міститься в рослині саме на старті росту — в перші 7-14 днів. Крім того, цінність цього продукту полягає й в тому, що за короткий проміжок росту паростки не встигають всмоктати шкідливі речовини з навколишнього середовища. Вони є екологічно чистими, а отже, позитивна дія на організм максимальна. Основна властивість мікрозелені, за яку її так цінують фанати здорового харчування, — антиоксидантна. Речовини, що містяться в таких рослинах, виводять із організму вільні радикали, які пошкоджують оболонку клітин, ДНК та складових хряща. Крім того, маючи високий вміст поліфенолів, вони запобігають розвитку серцево-судинних захворювань. Проте, кожен вид мікрозелені має свої особливості і корисні властивості. Дякуємо учителю за нові знання.
Щорічно 7 квітня світ відзначає World Health Day або Всесвітній день здоров’я. Це одна з важливих соціальних дат, значення якої переоцінити неможливо. Головна мета свята – звернути увагу суспільства на важливість здорового способу життя та вчасної профілактики захворювань. Смолінський ліцей №1 також долучився до цього свята. Учитель біології Міліщук Світлана Анатоліївна разом зі здобувачами освіти 7-го класу провела цікаву пізнавально-розважальну гру-вікторину "Крок до здоров'я". Діти були поділені на 3 команди та проходили різні етапи гри. Усі учасники - усі переможці, адже кожна дитина зрозуміла основне - здоров'я - це скарб! Дякуємо нашим ЗСУ за можливість грати і жити! Слава Україні! Героям слава!
Сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов‘язаної з розмінуванням. Для України зараз це питання особливо актуальне - приблизно 139 тис. кв. км (23% від загальної площі держави) є потенційно небезпечними та потребують обстеження саперами. Це - завдання на десятки років, тому загроза для життя і здоров’я дітей та дорослих зберігатиметься ще тривалий час. Зважаючи на це, класний керівник 1-го класу Гаєвська Олена Василівна провела тематичний урок, на якому діти дізналися основні правила поводження з невідомими предметами. Отже, будьмо обережними!
На виконання листа Служби безпеки України від 29 січня 2025 року "Щодо диверсійно-терористичної діяльності російських спецслужб в Україні" у Смолінському ліцеї №1 учителем історії та правознавства Єрко Катериною Олександрівною був проведений тематичний захід. Здобувачі освіти 11-го класу були ознайомлені про інформаційний тиск рф на українських підлітків (передусім через соцмережі). Учні, батьки та працівники нашого ліцею були попереджені про результати і наслідки активізації терористичної діяльності російськиї спецслужб на усій території України, а особливо через інтернет-спільноти на підлітків. Тримаймося! Слава Україні! Героям слава!
25-го березня 2025 року команда дівчат Смолінського ліцею №1 виборола ІІ місце у районному етапі фізкультурно-оздоровчих змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги" під гаслом "Разом переможемо" зі спортивного орієнтування. Команда на чолі із керівниками - учителем географії Акстолевичем Віталієм Володимировичем та учителем фізичної культури Чумаком Максимом Олеговичем - показали прекрасну підготовку. Вітаємо переможців та їх керівників! Бажаємо командам перемоги у наступному етапі!
Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться Всесвітній День боротьби з туберкульозом. В Україні цей день визначено також як Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом. Саме в цей день, в 1882 році доктор Роберт Кох оголосив про те, що йому вдалося відкрити бактерію, що викликає туберкульоз, завдяки чому стала можлива розробка методів діагностики і лікування цього захворювання. Туберкульоз, як і раніше є провідною причиною смертності від інфекційних хвороб в світі. В рамках проведення впродовж березня Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом Смолінський ліцей №1 долучився до написання тематичного диктанту, метою якого є підвищити обізнаність людей щодо туберкульозу; наголосити на необхідності вчасно звернутись за лікарською допомогою при наявності симптомів; не займатися самолікуванням; проходити профілактичні скринінги за потреби; сприяти покращенню ефективності лікування, в решті решт змінити суспільну думку стосовно формування адекватного ставлення до діагнозу туберкульоз і людей, яких він торкнувся.