Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Визначте рівень знань,який отримують учні в нашій школі
Всього 16 чоловік

Новини

Від 2014 року Україна веде справедливу війну за збереження незалежності, за право на вільний європейський та євроатлантичний вибір, за суверенітет і територіальну цілісність. До 24 лютого 2022 року основні воєнні дії не виходили за межі сходу нашої країни. Протягом восьми років Збройні сили України разом із добровольчими формуваннями, волонтерами ефективно стримували збройну агресію РФ, звільнивши більшість захоплених нею на той час територій. 24 лютого 2022 року Росія розв’язала відкриту повномасштабну війну проти України. Ця війна принесла загрозу миру і безпеці європейського континенту, призвела до порушення стабільності та рівноваги в глобальному вимірі. А для нас війна має екзистенційний характер – вона на виживання. Бо російський загарбник на тимчасово окупованих територіях в усій повноті реалізує геноцид Українського народу – знищує нашу культуру, літературу, мобілізує українське населення, кидаючи у бій проти своїх. Війна загартувала й згуртувала нас. Нині нас об’єднує пам’ять про загиблих, спільний біль і спільна відповідальність, прагнення помститися за всіх убитих та закатованих рашистами. Щоб вижити, у нас є лише один вихід – перемога. У найважчі часи нашої історії українці об’єднувалися для відсічі ворогові, масово ставали на захист рідної землі. Наша готовність до спротиву є вирішальною запорукою перемоги.

Відповідно до наказу № 72 "Про проведення Місячника захисних споруд" у Смолінському ліцеї №1 пройшло ряд заходів, які передбачали оновлення інструментів, покажчиків, додаткове облаштування та перевірку якості облаштування найпростіших укриттів закладу. А саме:

Чорнобильська катастрофа - це трагедія, яка залишила глибокий слід в історії, екології, науці й долях тисяч людей. Минуло вже 39 років з моменту вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС, але її наслідки досі відлунюють у сучасному світі. Зважаючи на це, вчитель хімії та біології Міліщук Світлана Анатоліївна для учнів 10-11-х класів провела годину пам'яті "Чорнобиль - забути чи пам'ятати". Під час заходу учні переглянули презентацію про Чорнобильську трагедію, обговорили причини та наслідки екологічної катастрофи, воєнну ситуацію, яка сьогодні може загрожувати людству. Здобувачі освіти вшанували пам'ять учасників ліквідації аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання. Низький уклін та вдячність усім тим, хто ризикував своїм життям заради інших.....

26 квітня о 11:50 | Єрко К. О. | немає коментарів

На виконання наказу начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту від 20.08.2024 року № 110 «Про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності в закладах освіти громади у 2024-2025 н.р.» та з метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу з питань безпеки життєдіяльності, підвищення рівня інформаційно-роз’яснювальної роботи з окресленого напряму в закладах освіти області, виховання поважного ставлення до здорового способу життя та гармонійного розвитку, збереження та поліпшення власного здоров’я, створення і підтримки здорових та безпечних умов життя і діяльності людини як у повсякденному житті (у побуті, під час навчання та праці тощо), так і в умовах надзвичайних ситуацій в ліцеї з 14.04.2025 по 18.04.2025 був проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Безпекові норми: вивчаємо, плануємо, реалізуємо» (безпека учасників освітнього процесу та організація безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану)», під час якого були проведені такі заходи:
- Бесіда «Захисти своє життя. Безпека понад усе», 1 клас;
- Бесіда з елементами гри «Бережися небезпек», 2 клас;
- Виховна година «Ризики і небезпеки», 3 клас;
- Квест-гра «Правила безпеки добре знай, сам собі допомагай!», 4 клас;
- Година спілкування «Безпека понад усе», 6 клас;
- Виховна година «Не переступи межу», 7 клас;
- Година спілкування «Нові ризики воєнного часу», 8 клас;
- Брейн-ринг «Наша безпека», 10 клас;
- Тренінгове заняття «Не панікуй, реагуй!», 11 клас;
- Оформлено тематичний інформаційний стенд «Безпекові норми: вивчаємо, плануємо, реалізовуємо»;
- Проведено День цивільного захисту тощо.

21 квітня о 14:46 | Єрко К. О. | немає коментарів

Класний керівник 1-го класу Смолінського ліцею №1 Гаєвська Олена Василівна разом із батьками та дітьми свого класу стали учасниками проєкту "ОДМ" (Освіта. Діти. Майбутнє). Що включає в себе "ОДМ" (Освіта. Діти. Майбутнє)? Це комплексний продукт, який надає учням все необхідне для сучасного інноваційного навчання завдяки інтерактивним завданням, індивідуальному підходу та новітнім методам. Разом із цим проєктом Смолінський ліцей №1 прагне зробити освітній процес ще цікавішим та ефективнішим. Отож, уперед до успіху!

18 квітня о 14:39 | Єрко К. О. | немає коментарів

В рамках Місячника захисних споруд працівниками Смолінського ліцею №1 було проведено ряд заходів з облаштування та оновлення матеріальної бази найпростіших укриттів.

На виконання листа від 14.03.2025 року № 168 «Про проведення форумів», адміністрацією та працівниками Смолінського ліцею №1 було проведено ряд заходів щодо обізнаності в культурі здорового харчування із залученням батьків.

Сьогодні, 9-го квітня 2025 року, згідно навчального плану роботи ліцею на 2024-2025 навчальний рік, учителем технологій Стець Світланою Валентинівною був проведений відкритий урок у 7-му класі на тему "Салатна зелень на підвіконні". Здобувачі освіти дізналися, що таке мікрогрін та чим він корисний, а саме: це своєрідний концентрат вітамінів та мікроелементів. Чим менший розмір зелені, тим більше в ній корисних речовин. Найбільше їх міститься в рослині саме на старті росту — в перші 7-14 днів. Крім того, цінність цього продукту полягає й в тому, що за короткий проміжок росту паростки не встигають всмоктати шкідливі речовини з навколишнього середовища. Вони є екологічно чистими, а отже, позитивна дія на організм максимальна. Основна властивість мікрозелені, за яку її так цінують фанати здорового харчування, — антиоксидантна. Речовини, що містяться в таких рослинах, виводять із організму вільні радикали, які пошкоджують оболонку клітин, ДНК та складових хряща. Крім того, маючи високий вміст поліфенолів, вони запобігають розвитку серцево-судинних захворювань. Проте, кожен вид мікрозелені має свої особливості і корисні властивості. Дякуємо учителю за нові знання.

Щорічно 7 квітня світ відзначає World Health Day або Всесвітній день здоров’я. Це одна з важливих соціальних дат, значення якої переоцінити неможливо. Головна мета свята – звернути увагу суспільства на важливість здорового способу життя та вчасної профілактики захворювань. Смолінський ліцей №1 також долучився до цього свята. Учитель біології Міліщук Світлана Анатоліївна разом зі здобувачами освіти 7-го класу провела цікаву пізнавально-розважальну гру-вікторину "Крок до здоров'я". Діти були поділені на 3 команди та проходили різні етапи гри. Усі учасники - усі переможці, адже кожна дитина зрозуміла основне - здоров'я - це скарб! Дякуємо нашим ЗСУ за можливість грати і жити! Слава Україні! Героям слава!

Сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов‘язаної з розмінуванням. Для України зараз це питання особливо актуальне - приблизно 139 тис. кв. км (23% від загальної площі держави) є потенційно небезпечними та потребують обстеження саперами. Це - завдання на десятки років, тому загроза для життя і здоров’я дітей та дорослих зберігатиметься ще тривалий час. Зважаючи на це, класний керівник 1-го класу Гаєвська Олена Василівна провела тематичний урок, на якому діти дізналися основні правила поводження з невідомими предметами. Отже, будьмо обережними!

На виконання листа Служби безпеки України від 29 січня 2025 року "Щодо диверсійно-терористичної діяльності російських спецслужб в Україні" у Смолінському ліцеї №1 учителем історії та правознавства Єрко Катериною Олександрівною був проведений тематичний захід. Здобувачі освіти 11-го класу були ознайомлені про інформаційний тиск рф на українських підлітків (передусім через соцмережі). Учні, батьки та працівники нашого ліцею були попереджені про результати і наслідки активізації терористичної діяльності російськиї спецслужб на усій території України, а особливо через інтернет-спільноти на підлітків. Тримаймося! Слава Україні! Героям слава!

25-го березня 2025 року команда дівчат Смолінського ліцею №1 виборола ІІ місце у районному етапі фізкультурно-оздоровчих змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги" під гаслом "Разом переможемо" зі спортивного орієнтування. Команда на чолі із керівниками - учителем географії Акстолевичем Віталієм Володимировичем та учителем фізичної культури Чумаком Максимом Олеговичем - показали прекрасну підготовку. Вітаємо переможців та їх керівників! Бажаємо командам перемоги у наступному етапі!

25 березня о 12:58 | Єрко К. О. | немає коментарів

Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться Всесвітній День боротьби з туберкульозом. В Україні цей день визначено також як Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом. Саме в цей день, в 1882 році доктор Роберт Кох оголосив про те, що йому вдалося відкрити бактерію, що викликає туберкульоз, завдяки чому стала можлива розробка методів діагностики і лікування цього захворювання. Туберкульоз, як і раніше є провідною причиною смертності від інфекційних хвороб в світі. В рамках проведення впродовж березня Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом Смолінський ліцей №1 долучився до написання тематичного диктанту, метою якого є підвищити обізнаність людей щодо туберкульозу; наголосити на необхідності вчасно звернутись за лікарською допомогою при наявності симптомів; не займатися самолікуванням; проходити профілактичні скринінги за потреби; сприяти покращенню ефективності лікування, в решті решт змінити суспільну думку стосовно формування адекватного ставлення до діагнозу туберкульоз і людей, яких він торкнувся.

24 березня о 13:12 | Єрко К. О. | немає коментарів

У зв’язку з великою кількістю пожеж у природних екосистемах ДСНС України у Кіровоградській області вкотре наголошують жителям про заборону спалювання сухої рослинності. Щорічно, під час спалювання сухої рослинності, звичайна людська недбалість й необачність призводить до загоряння господарських будівель, житлових будинків, транспортних засобів. Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку та завдає значних збитків. Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак. На відкритих територіях, господарських угіддях, полях, вздовж доріг можна побачити вогневі задимлення, спричинені необережним поводженням з вогнем чи звичайною людською халатністю. Тоді як спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків категорично заборонено. Під час горіння сухої рослинності у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які завдають значної шкоди здоров’ю людини. Мікрочастинки диму, до складу яких входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, діоксин та ін., потрапляючи у легені, можуть провокувати хвороби органів дихання - астми, бронхіти, тонзиліти, і навіть спричиняти онкологічні захворювання. Вогнем знищується не лише сухостій. Паління сухої трави призводить до забруднення атмосферного повітря, зниження родючості ґрунтів, тварини опиняються під загрозою зникнення. Адже суха минулорічна трава, що може здаватися на перший погляд мертвою, насправді слугує прихистком для безлічі маленьких істот: комах, жуків, павуків, полівок, їжаків, зайців тощо. І варто лише черкнути сірником, як все живе просто заживо згорає, оскільки не зможе втекти від стрімкого смертельного вогню. Окрім того, при спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні території та виникнення пожеж у лісах. Важливо, що у період дії воєнного стану в Україні спалювання сухостою можуть прирівнювати до диверсій. Тож давайте пам'ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

24 березня о 10:38 | Єрко К. О. | немає коментарів

17 березня 2025 року на базі КЗ "Добровеличківська ДЮСШ" команда учнів Смолінського ліцею №1 взяла участь і ІІІ (обласному) етапі фізкультурно-оздоровчих заходів та змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги" серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2024-2025 навчальному році під гаслом "Разом переможемо" із футзалу (юнаки 9-11-х класів). Наші хлопці показали хорошу підготовку та гарну гру, здобувши І місце та можливість представляти Смолінську ТГ у фіналі. А уже 18 березня 2025 року на базі КЗ "Добровеличківська ДЮСШ" команда учнів Смолінського ліцею №1 здобула перемогу у фінальному етапі районних фізкультурно-оздоровчих заходів та змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги" серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2024-2025 навчальному році під гаслом "Разом переможемо" із футзалу (юнаки 9-11-х класів). Щиро вітаємо хлопців із перемогою та бажаємо високих результатів у наступному етапі змагань. Дякуємо воїнам ЗСУ за можливість навчатися, брати участь у змаганнях та перемагати!

18 березня о 12:39 | Єрко К. О. | немає коментарів

14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну. І 2014-й, і 2022-й рік показали, що воїни доброї волі в Україні – непоодинокі. Добровольчий рух – один з феноменів українського суспільства. Одна з наших суперсил. У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію. У військо масово йшли найкращі. Люди, які мали досягнення та перспективи у цивільному житті, залишали бізнес і родини, наукові досягнення, успішну карʼєру в різних сферах і навіть своє життя в інших країнах та добровільно йшли на поле бою, щоб захистити Україну. Вони ризикували та ризикують життям заради нас. Чимало з них уже віддали свої життя. Шана і памʼять – це найменше, чим можемо їм віддячити!

14 березня о 10:42 | Єрко К. О. | немає коментарів

Щорічно 14 березня відзначається нове наукове свято – Міжнародний день математики (International Day of Mathematics). Подію створив Міжнародний математичний союз у листопаді 2019 року на конференції ЮНЕСКО. Дата святкування обрана на честь Міжнародного дня «Пі» та, власне, перших трьох знаків цієї математичної константи (3.14 за американською системою запису). Зважаючи на це, педагог-організатор Стець Світлана Валентинівна, парламент ліцею, класний керівник Гаєвська Олена Василівна, заступник директора з виховної роботи Єрко Катерина Олександрівна та учень 5-го класу Булашенко Ростислав взяли участь у Всесвітньому Кубку з інтелектуальної гри "Освітній узвіз" до Міжнародного дня математики. Вітаємо учасників та переможців!

14 березня о 10:12 | Єрко К. О. | немає коментарів

10 березня відзначають День українського гімну - йому виповнюється 160 років від дня першого публічного виконання. Гімн України - один із головних державних символів. Це більше, ніж просто пісня - це символ патріотизму і стійкості країни, який посідає особливе місце в серцях українців і відіграє важливу роль в історії та культурі. Гімн України - слова, які сьогодні знають навіть найменші українці - написав 23-річний Павло Чубинський, український етнограф і поет. У 1862-1863 роках композитор Михайло Вербицький поклав текст Чубинського на музику. Уперше цей твір прозвучав у польському Перемишлі на річниці пам'яті Шевченка - 10 березня 1865 року. Ця дата і стала Днем Державного Гімну України. Смолінський ліцей №1 щиро вітає гостей сайту із Днем Державного Гімну України!

10 березня о 10:54 | Єрко К. О. | немає коментарів

З нагоди відзначення 211-ї річниці з дня народження та 164-х роковин пам’яті Великого Кобзаря біля пам’ятника Тарасові Шевченку сьогодні відбувся урочистий захід. Присутні вшанували не лише творчість Тараса Шевченка, а і його невтомну боротьбу за свободу та гідність. Тут читали вірші поета «Заповіт», «Думи мої думи», «Мені тринадцятий минало», лунали й відомі композиції «Думи» й «Реве та стогне Дніпро широкий». Схилили голови в хвилині мовчання за всіх загиблих Героїв, які віддали свої життя за країну, за свободу та незалежність. Після керівництво громади й району, військові поклали квіти до пам’ятника великому Кобзарю на знак глибокої поваги та вдячності за його спадщину, яка живе в серцях українців по всьому світу. Творчість Тараса Шевченка – це заклик до боротьби, до єдності, до національної гідності. Його слова звучать сьогодні, коли українці вкотре відстоюють свою свободу у війні проти загарбників. Він закликав нас не коритися, не скорятися, а боротися до перемоги. «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» – сьогодні ці рядки Великого Кобзаря актуальні як ніколи.

9 березня о 12:04 | Єрко К. О. | немає коментарів

9 березня 2025 року виповнюється 211 років від дня народження Тараса Григоровича. Він був не лише видатним поетом та художником, а й справжнім патріотом, який оспівував рідну землю Тарас Григорович Шевченко - видатний український поет, художник і громадський діяч XIX століття, який залишив невимірний слід у культурній спадщині України. Його творчість, зокрема поезія, відома своєю глибокою гуманістичною спрямованістю та соціальною чутливістю. Шевченко відтворював у своїх творах скрутне життя селянства та простих людей, викриваючи соціальні нерівності та критикуючи суспільну несправедливість. Крім літературної діяльності, Тарас Шевченко також прославився як видатний художник, створивши численні картини, акварелі та малюнки, що відображали життя українського народу. Життя Тараса Шевченка було повне тяжких випробувань. Він пройшов через кріпацьку неволю, політичне ув'язнення та еміграцію. Проте його талант і вплив на українську культуру залишаються невмирущими.

9 березня о 10:55 | Єрко К. О. | немає коментарів